Získali jsme ocenění od Kraje Vysočina

Na Technickém fóru 2016 jsme získali ocenění za za spolupráci, rozvoj a podporu technického vzdělávání v Kraji Vysočina. Vděčíme za to částečně HŠ Světlá a SOŠ řemesel Velké Meziříčí, jejíž studenti k nám dochází na praxi. Pojďme se podívat, jak tato spolupráce vznikla.

Spolupráce s učňovským střediskem

Podhradský mlýn - předchůdce výrobny výtahů od roku 1957Předchůdce společnosti VÝTAHY, s.r.o. byl založen ve Velkém Meziříčí v roce 1957 pod Okresním průmyslovým podnikem Žďár nad Sázavou jako provozovna výroby výtahů. Nedlouho poté zde vzniklo i učňovské středisko (jedno z tehdejších dvou v zemi), které v rámci oboru "Výtahář" vychovávalo mechaniky zdvihacích zařízení pro celé Československo.

Studenti tohoto oboru měli od počátku možnost získávat praxi v nově založené výrobně výtahů. Tím byl položen základní kámen výtahářského oboru ve Velkém Meziříčí, který brzy zaznamenala odborná výtahářská veřejnost celé země.

Vývoj společnosti po roce 1992

Realizace výtahu firmou VÝTAHY, s.r.o. v areálu MENDELU v BrněV roce 1992 byla naše společnost zprivatizována. Zpočátku jsme sídlili v původních prostorech Podhradského mlýna, později jsme se přestěhovali do pronajatých prostor a v roce 1997 konečně do vlastního areálu na Vrchovecké, kde sídlíme dosud.

V současné době zaměstnáváme cca 170 lidí. Zabýváme se vývojem a výrobou výtahů všech druhů a nosností - od malých standardizovaných osobních výtahů přes nákladní výtahy o nosnosti až 15 tun po výtahy atypické (např. panoramatické). Díky silnému vývojovému a konstrukčnímu týmu jsme schopni vypořádat se s originálním architektonickým řešením a dodat zákazníkovi výtah přímo na míru.

Ocenění za podporu technického vzdělávání

Ocenění za spolupráci, rozvoj a podporu technického vzdělávání v Kraji Vysočina pro VÝTAHY, s.r.o.Znovu jsme také navázali spolupráci se studenty strojírenských oborů. Konkrétně spolupracujeme s HŠ Světlá a SOŠ řemesel Velké Meziříčí. Ačkoli tato škola nemá přímo obor "Výtahář", úspěšně využíváme studenty jiných učebních oborů, které mají s naší výrobou mnoho společného. Tito žáci k nám dochází na praxi a později u nás mohou najít uplatnění.

Spolupráce mezi VÝTAHY, s.r.o. a velkomeziříčskou školou se stala i předmětem udílení cen na zmíněném Technickém fóru 2016, kde jsme získali ocenění za spolupráci, rozvoj a podporu technického vzdělávání v Kraji Vysočina.

Tímto HŠ Světlá a SOŠ řemesel Velké Meziříčí děkujeme za spolupráci.
Tým VÝTAHY, s.r.o.